Péče o svrchní kalhotky

Svrchní kalhotky( PUL) s polyurethanovým zátěrem nemusíte prát po každém použití. Většinou je stačí otřít vlhkým hadříkem nebo opláchnout pod tekoucí vodou. Perte v pračce na 40°- 60°C (dle doporučení na etiketě), nepoužívejte bělící prostředky. KALHOTKY NIKDY NEPOKLÁDEJTE PŘÍMO NA TOPENÍ polyurethanovou vrstvou ani je nenatahujte.  Pokud začnou kalhotky v lemech provlhávat, kupte si vosk na vlnu, prstem rozetřete a zasušte fénem. Pokud i nadále kalhotky protékají, špatným zacházením se zničily a je třeba koupit nové  

Fleesové svrchní kalhotky neperte s ručníky a plenkami, aby nedošlo ke žmolkování fleesu ( funkčnost se nemění, jedná se o estetickou záležitost). Flessové svrchní kalhotky velmi rychle schnou.

U vlněných kalhotek platí pravidlo - čím méně se perou tím lépe.Vlněné kalhotky se močí regenerují. Pokud nejsou znečištěné perte 1x za 2-3 týdny ručně v prostředku určeném pro vlnu.Kalhotky jemně promněte v rukou, vymáchejte v čisté vodě a ručně vyždímejte. Pravidelně 1x za 4-6 týdnu , nebo když Vám začnou kalhotky prosakovat proveďte jejich impregnaci lanolínovou kůrou.Nikdy nedávejte vlněné kalhotky sušit na přímé slunce, radiátor nebo do sušičky.                           

Lanolínová kůra 1- 2 lžíce lanolínové impregnace rozpusťte v 1l horké vody a nechejte schládnout na cca 30 °C. Vyprané kalhotky namočte na 4-6 hod. do lázně, po vyjmutí vymáchejte ve 2-4 l vody, jemně vyždímejte v ruce a nechejte volně uschnout. 

Lanolínová kůra - domácí - v lékárně si zakoupíte - Vosk z ovčí vlny -  cera lanae  žlutá mazlavá mast, cena cca 40 Kč za 50g  ( neplést prosím s adeps lanae - což je tuk z ovčí vlny ). V kyblíku v 1l vařící vody rozpustíte cca 1/2 kávové lžičky tohoto tuku, přidáte jednu kapku dětského, nebo jiného šetrného šampónu - nutné pro rozpuštění vosku. Zamícháte a přilejete studenou vodu, tak aby teplota lázně byla max. 30°C. Poté ponoříte vlněné kalhotky. Doporučujeme nejdříve namočit naruby - nejvíce lanolínu se nachytá na vnitřní stranu, která je nejexponovanější, poté převrátit zpět.

          


Provozovatel serveru: KIKKO CZ s.r.o. , Štěpaňákova 6, 719 00 - Ostrava-Kunčice
Telefon: 777 1 PLENY, 777 1 75369, www.kikko.cz, info@kikko.cz

Provozováno na systému PremiumSHOP